-------GRUP HEPSİ-------
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
-------GRUP HEPSİ-------

Grup Hepsiciysen ÜYE OL

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Süper Zeka Sorularııı Buyuurr

2 posters
YazarMesaj
Site_Kurucusu_Admin
GrUp H£pSiCi Admin
GrUp H£pSiCi Admin
Site_Kurucusu_Admin

Kadın
Sitem Nasıl? : mükemmel süper
Ruh Halin : geveze
Sanal Hayvanın : köpek
RUH HALİM : Süper Zeka Sorularııı Buyuurr 6gevezebt5
Grup Hepsi Repi :
Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Right_bar_bleue

Hangi Takımlıyım? : Süper Zeka Sorularııı Buyuurr 5ae02d2e4544801f0825b84el3

Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Empty
MesajKonu: Süper Zeka Sorularııı Buyuurr   Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Icon_minitimePaz Mart 23, 2008 1:07 pm

Arkadaşlar bakalım aşağıdaki zeka sorularını bulabilecekmisiniz????
Ben size soruyorum sizin cevaplarınızı aldıktan sonra cevaplarını vereceğim şimdiden kolay gelsin..Hee unutmadan söyleyeyim ben sorunca sizden de beklerimm....

1) gazetecinin biri birgün Einbteins(ayştayn) a sormuş bu kadarçok zekisiniz peki bize hayatta başrılı olmanın yolunu bir formülle açıklarmısınız?Einstein:
a=x+y+z die cevap vermiş ve gazeteci bu formülü açıklarmısın demiş?
Einstein:
a=hayatta başarılı olmak ise
x= çalışmayı
y= de öğrenmeyi gösterir

evet arkadaşlar peki "z" neyi gösterir

2) üç kişi lokantaya gitmişler, yemeklerini yemişler ve hesap zamanı gelmiş. garsonu çağırıp hesap istemişler. garson hesabı getirmiş adamlar bakmışlar hesap 30 lira. alman usulu üç kişi de 10 lira çıkartmış toplam 30 lira garsona vermişler. garson kasaya götürmüş hesabı. kasadaki demiş içinden bunlar yeni müşteri jest olsun diye garsona 30 liranın 5 lirasını geri vermiş git onlara ver demiş. garson düşünmüş ben bu beş lirayı 3 kişiye nasıl paylaştıracağım, 2 lirasını kendi almış kalan 3 lirayıda 3 üne 1 er lira olarak vermiş.
bu durumda her müşteri 9 lira vermiş oluyor. ama hesapta anormallik var.

3 kişinin verdiği paraların toplamı 3x9=27 lira
garsonun aldığı para............... = 2 lira. toplam 27+2 = 29 lira. kasaya giden para 30 lira elde var 29 lira, peki 1 lira nerede

3)Doktorunuz size 3 hap verir ve bunlari yarimsar saat arayla almanizi tavsiye ederse, ilaçlarin tamamini bitirmeniz ne kadar sürer?

4)Bir koşuya katılıyorsun,İkinci adamı solluyorsun.Hangi sıralamada yer alırsın?

5)önünüzde bir odaya açılan kapı var.. kapıdan herhangi bi şekilde oda görünmüyor.. yani kapı deliğinden ve altından odayı gormek imkansız.. ve karşınızda 3 adet elektrik anahtarı var.. odaya sadece 1 kere girme hakkınız var.. 3 anahtardan hangisi odadakı lambayı yakar.. bunu %100 nasıl öğrenebilirsiniz..

haydii kolay gelsinnn
http://gruphepsifanclub.0forum.biz
oNUr
GrUp H£pSiCi Admin
GrUp H£pSiCi Admin
oNUr

Erkek
Sitem Nasıl? : nereye...
Grup Hepsi Repi :
Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Right_bar_bleue

Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Empty
MesajKonu: Geri: Süper Zeka Sorularııı Buyuurr   Süper Zeka Sorularııı Buyuurr Icon_minitimeÇarş. Nis. 09, 2008 6:11 pm

oNUr demiş ki:
BéNcé 1.soruda cevap ÖğrEtMéyİ BiLméKtİR Very Happy Bir an önce doğru cevabı versene Very Happy Sabırsızlanıyorum
http://www.forum-team.org

Süper Zeka Sorularııı Buyuurr
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-